Home box - najnowszy system operacyjny Microsoftu
Home box - najnowszy system operacyjny Microsoftu

Każdego dnia miliony naszych rodaków korzystają z komputerów, a te przeważnie posiadają oprogramowanie Microsoftu, które jest dobrze nam znane jako Windows. Z czasem wychodzą nowe wersje tego systemu, który oferuje swoim użytkownikom coraz to nowsze opcje, a my z kolei postanowiliśmy wam powiedzieć więcej o Home Box Windows. Czym tak naprawdę to jest? Nie chcemy was zatrzymywać w niepewności i powiemy wam więcej o jego zaletach. Zapraszamy do lektury naszego tekstu.

Czym jest Home Box?

Być może będziecie zaskoczeni, że nagle pojawia się ta zbitka słów, która jest wam bliżej nieznana w kontekście systemu operacyjnego Windows. Spieszymy z odpowiedzią. Jest to tylko i wyłącznie typ licencji. Jak dobrze pamiętacie, Windows zawsze oferował wersję Home, która była przeznaczona dla zwyczajnych użytkowników, bez większych udogodnień, o ile można tak powiedzieć. 

Licencja Home Box oznacza kupowanie systemu operacyjnego w pudełkowej wersji, stąd słowo "box". Jest on więc zapakowany w tekturowe bądź plastikowe opakowanie i tak naprawdę nic więcej się za tym nie kryje. Co ciekawe, wiele osób przyzwyczaiło się do tego, że Windows jest dostępny na płycie i w tym przypadku nie jest inaczej, natomiast jest pewna nowość i jest nią dodanie pendrive. Sprawia to, że w razie problemów z napędem bądź braku jego posiadania, co również czasem ma miejsce, szczególnie przy laptopach, to jak najbardziej będzie można zainstalować taki system. 

Warto podkreślić, że zakup takiego Home Boxa pozwala na to, aby posiadać wieczystą licencję na korzystanie z systemu operacyjnego Windows. Naprawdę jest to spory plus, ponieważ cały czas można pobierać aktualizacje, które poprawiają to, co nie do końca funkcjonowało poprawnie i też przyspiesza działanie systemu. Home Box jest doskonałym wyborem, ponieważ nie kosztuje wiele, a z pewnością spełni wszelkie oczekiwania.

Korzystanie z systemu operacyjnego Microsoft jest po prostu wygodne

Nie ma co ukrywać, że Windows jest królem systemów operacyjnych. Jest o wiele bardziej popularny od odpowiednika jakim jest Apple. Każdego dnia korzystamy z różnych programów: do słuchania muzyki, odtwarzania filmów czy też gier, a byłoby to niemożliwe bez systemu operacyjnego. Windows ma wiele zalet, a szczególnie jeżeli mówimy o Windows 11, to na pewno warto zwrócić uwagę na odświeżony wygląd i bezproblemową realizację tego, czego potrzebujemy. Kolejną zaletą jest płynne przechodzenie pomiędzy ekranami, co jeszcze parę lat temu było rzeczą rodem ze science-fiction.

W kontekście zalet nie można pominąć logowania biometrycznego, które sprawia, że bardzo trudno jest złamać nasze hasła, a dzięki dodatkowemu szyfrowaniu i programom antywirusowym możemy czuć się bezpieczni. Nie wolno jednak zapominać o zdrowym rozsądku, który jest bardzo ważny przy korzystaniu z jakichkolwiek urządzeń. Ponadto DirectX 12 Ultimate sprawi, że będzie można wyświetlać na ekranie pełnię detali, co na pewno przekona masę graczy, którzy uwielbiają taką rozrywkę. Równie ważny będzie Microsoft Teams, który pozwoli na utrzymanie kontaktu z innymi - czy to z bliskimi, czy kolegami z pracy bądź studiów.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl