Dlaczego warto wybrać system operacyjny Windows?
Dlaczego warto wybrać system operacyjny Windows?

Kupując zestaw komputerowy czy to do prywatnego domu czy do firmy stajemy przed bardzo ważnym wyborem, a mianowicie musimy dokonać wyboru zakupu oprogramowania komputerowego. Na rynku dostępnych jest kilka możliwych opcji. Jednak jednym z najchętniej kupowanych jest system operacyjny Windows. Dlaczego ? O tym w poniższym wpisie.

               Jako pierwszy czynnik przeważający za kupnem oprogramowania Windows staje jego prosta i intuicyjna obsługa. Tak więc z jego obsługą poradzą sobie nie tylko najmłodsi użytkownicy, ale i osoby starsze, które chcą nauczyć się obsługi komputera. Chodzi tutaj głównie o takie czynności jak łączenie z internetem, korzystanie z notatnika, kalkulatora czy nawet gier. I tutaj pojawia sie kolejny czynnik na plus, bowiem system windows jest bardzo uniwersalny, dzięki zainstalowaniu mnogości narzędzi. Sprawdzi się świetnie w obsłudze prostego oprogramowania biurowego, ale poradzi sobie również z wymaganiami profesjonalnych użytkowników takich jak montażyści, graficy, twórcy muzyki czy księgowi, którzy bez zaawansowanej technologii nie będą w stanie prowadzić swojej działalności. System działa na starszych komputerach, jednak czasem dla wgrania specjalistycznego oprogramowania do naszej pracy niezbędny jest sprzęt komputerowy o większych wymaganiach.

            Warto podkreślić, że system operacyjny windows, dzięki swoim niskim wymaganiom sprzętowym świetnie sprawdzi się na starszych komputerach, ale również jest on najchętniej wybierany przez wszystkich miłośników gier, którzy posiadają nowowczesny sprzęt dostosowany właśnie do wymagań gier. Z drugiej strony również część najnowszych tytułów gier jest dopasowana wyłącznie pod system windows, wybierając ten system masz pewność, że wszystkie gry będą działały bez zacinania się, spowolnienia lub pogorszenia grafiki. Wybór odpowiedniego procesora oraz zasobu pamięci ram i oprogramowanie windows sprawi, że całość doskonale poradzi sobie z obsługą wirtualnej rzeczywistości. 

              Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnych wersji sytemu windows. Rożnią się one między sobą właściwościami i zastosowaniem tak więc oprogramowanie windows home świetnie sprawdzi się w warunkach domowych do zaspokojenia osobistych potrzeb. Natomiast jeżeli szukamy rozwiązania do firmy gdzie znajdziemy takie funkcje jak szyfrowanie BitLocker lub Windows Information Protection, które wpływają na bezpieczeństwo danych to warto wybrać wersję Windows 10 Pro.  Warto podkreślić, że systemy windows na tle innych są jednymi z najbezpieczniejszych dostępnych na rynku. Ponadto są one stale rozwijane i modyfikowane. Firma stale analizuje potrzeby, ale i uwagi użytkowników nanosząc je w kolejnych wersjach systemu. Jest to niezwykle ważne, bowiem to użytkownicy mają najwięcej styczności z oprogramowaniem używając go na codzień, żadne testy systemów nie są aż tak wiarygodne. 

               Natomiast jeżeli chodzi o cenę systemu uważam, że jest ona na dość niskim poziomie w zamian za bezpieczeństwo, uniwersalność i różnorodność dostępnych narzędzi w ramach systemu. Wiele sklepów komputerowych przy zakupie nowego sprzętu lub serwisów po naprawie instaluje system operacyjny windows reklamując go jako jeden z najlepszych i najbezpieczniejszych systemów.

              

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl