Co wchodzi w skład pakietu Microsoft Office?
Co wchodzi w skład pakietu Microsoft Office?

Komputer to narzędzie niezbędne w codziennej pracy i życiu. Umożliwia nie tylko szybsze wykonywanie obowiązków zawodowych, ale również atrakcyjną rozrywkę. Sam sprzęt to jednak nie wszystko - bardzo ważną rolę odgrywa również oprogramowanie. Dzięki najnowszym programom praca czy nauka będzie zdecydowanie łatwiejsza.

 

Pakiet Microsoft Office jest jednym z najczęściej używanych na całym świecie. Klienci korzystają z programów firmy Microsoft każdego dnia ceniąc ich wysoką jakość oraz łatwość obsługi.
Jakie programy wchodzą w skład całego pakietu?

 

Jednym z najczęściej używanych programów wchodzących w skład Microsoft Office jest Word, czyli edytor tekstu. Pozwala on na tworzenie zarówno oficjalnych dokumentów, pism urzędowych, prac naukowych czy własnych notatek. Microsoft Word jest bardzo prosty w obsłudze, zaś jego główną zaletą jest intuicyjny i przyjazny użytkownikowi interfejs - to właśnie dzięki niemu w prosty i szybki sposób można nie tylko napisać konkretny tekst, ale też odpowiednio go sformatować: ustawić odpowiednie marginesy, akapity, dokonać redakcji i niezbędnej oprawy. Dzięki temu każdy dokument wygląda profesjonalnie i przejrzyście.

 

Kolejny ważny program wchodzący w skład pakietu Microsoft Office to Excel. Umożliwia on tworzenie arkuszy kalkulacyjnych oraz baz danych, które są wręcz niezbędne w pracy księgowych, menedżerów czy ekonomistów. Dzięki nim w łatwy i klarowny sposób można wykonywać nawet najtrudniejsze obliczenia oraz aktualizować na bieżąco ważne dane. Na pierwszy rzut oka program ten wygląda na dość skomplikowany, jednak wystarczy poznać podstawy jego obsługi, żeby zrozumieć, jak bardzo może on usprawnić wykonywanie codziennych obowiązków. Nie trzeba już wykonywać obliczeń na bieżąco, wystarczy opanować kilka komend, dzięki którym Excel automatycznie dokona niezbędnych kalkulacji.

 

Program Power Point pozwala tworzyć efektowne i wizualnie atrakcyjne prezentacje. Zarówno w szkole, na studiach czy w pracy biurowej coraz częściej wykorzystuje się właśnie prezentacje multimedialne - informacje przekazywane w ten sposób są łatwiej przyswajalne i zapamiętywane przez odbiorcę. Dzięki wspomnianemu programowi nawet najbardziej skomplikowaną prezentację wykonamy bardzo szybko i profesjonalnie. Mnogość stylów, czcionek czy sposobów animacji slajdów sprawia, że każda prezentacja będzie wyglądać zupełnie inaczej.

 

Każdy z nas wysyła codziennie e-maile - korespondencja może być zarówno prywatna, jak i służbowa, jednak zawsze błyskawicznie dociera do adresata. Program Microsoft Outlook pozwala skutecznie dostarczać, odczytywać oraz katalogować wiadomości e-mail. Jest to rozwiązanie bardzo przydatne szczególnie wtedy, gdy otrzymujemy i wysyłamy sporo wiadomości, gdyż dzięki temu nie przegapimy niczego ważnego, będziemy też mogli od razu odpowiedzieć.

 

Pakiet Microsoft Office działa nie tylko na komputerach, ale również urządzeniach przenośnych, czyli na smartfonie i tablecie. Pozwala zapisywać wszystkie ważne dane w chmurze, co umożliwia pracę zdalną, również ze swoimi współpracownikami. To rozwiązanie szczególnie potrzebne właśnie podczas pracy zdalnej, gdy pracownicy przebywają w różnych miejscach.

 

Chociaż w sieci możemy znaleźć rozmaite pomysły na korzystanie z darmowych programów tego typu lub wręcz pirackich wersji, nie warto ryzykować - takie rozwiązanie może wiązać się z utratą danych, ściągnięciem wirusa lub złośliwego oprogramowania, a nawet uszkodzeniem sprzętu. Tylko oryginalny Microsoft Office pozwala w pełni wykorzystać potencjał programów wchodzących w jego skład oraz ułatwić codzienną pracę. Programy te będą chętnie wykorzystywane przez całą rodzinę - dorośli mogą lepiej i łatwiej pracować, zaś dzieci poznawać zasady pracy na komputerze, a zdobytą wiedzę wykorzystywać do nauki i odrabiania prac domowych. To z pewnością dobra inwestycja. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl