Historia systemu operacyjnego Windows - poznaj sekerty sukcesu!
Historia systemu operacyjnego Windows - poznaj sekerty sukcesu!

System operacyjny Windows został stworzony przez firmę Microsoft w latach 80-tych XX wieku. Pierwsza wersja systemu Windows, oznaczona numerem 1.0, została wydana w roku 1985 i była interfejsem graficznym dla systemu operacyjnego MS-DOS.

Kolejne wersje Windows, takie jak 2.0, 3.0, 3.1 i 3.11, były udoskonaleniami i ulepszeniami poprzednich wersji. Jednak to Windows 95, wydany w roku 1995, był przełomowym produktem, który zrewolucjonizował rynek systemów operacyjnych. Windows 95 oferował wiele nowych funkcji, w tym przede wszystkim pełną obsługę interfejsu graficznego, system plików FAT32, wirtualną pamięć, wsparcie dla sieci oraz nową przeglądarkę internetową - Internet Explorer.

W kolejnych latach Microsoft wydał wiele kolejnych wersji systemu Windows, takich jak Windows 98, Windows ME, Windows 2000, Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 i Windows 10. Każda z tych wersji wprowadzała nowe funkcje i ulepszania, takie jak lepsze wsparcie dla sieci, większą stabilność, szybszą wydajność i nowe narzędzia dla użytkowników.

Wraz z rozwojem technologii i zwiększeniem się liczby urządzeń mobilnych, Microsoft wprowadził wersje mobilne swojego systemu operacyjnego, takie jak Windows Mobile i Windows Phone. Jednak w 2017 roku firma ogłosiła, że zaprzestaje rozwijania systemu Windows na urządzenia mobilne.

Dzisiaj Windows jest jednym z najpopularniejszych systemów operacyjnych na świecie i używany jest zarówno w komputerach stacjonarnych, jak i laptopach oraz tabletach.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl