Dlaczego warto korzystać tylko z oryginalnego oprogramowania
Dlaczego warto korzystać tylko z oryginalnego oprogramowania

Każdy z nas korzysta z jakiegoś oprogramowania. Jedni wybierają darmowe a jeszcze inni płatne, które często jest lepsze i posiada więcej możliwości. Postanowiliśmy bliżej się zająć drugim ich rodzajem, ponieważ wydaje się, że jest to dość ważny temat – legalność oprogramowania. Chcąc się o nich dowiedzieć więcej, zachęcamy do tego, żeby zapoznać się z naszym tekstem.

Oryginalne oprogramowanie jest w pełni legalne

Co mamy na myśli mówiąc „bezpieczne”? Nic więcej jak tylko to, że są w internecie osoby, które korzystają z nielegalnego oprogramowania, by czerpać z niego korzyści, a przede wszystkim na nim pracować. Mogą być najprostsze programy, ale nawet i systemy operacyjne czy też programy, których wartość jest wyceniana naprawdę wysoko. O wiele łatwiej jest ukraść program, by móc z niego skorzystać i zapłacić pieniądze za jego zakup.

Może się zdarzyć, że pewnego dnia zapukają do nas odpowiednie służby, które będą oczekiwały przedstawienia legalności danego systemu operacyjnego bądź programu. Oczywistym jest to, że nie będziemy w stanie tego udowodnić, więc narazimy się tylko na karę i niepotrzebny stres.
Oryginalne oprogramowanie pozwala na stałe aktualizacje

Pirackie oprogramowanie daje pełne możliwości korzystania z danego programu, jednak nie zawsze daje pełnię szczęścia. Mamy na myśli to, że nie ma najmniejszej możliwości, aby posiadać wszelkie aktualizacje, które pozwolą na to, aby korzystać z nowych funkcji programu. Każda aplikacja czy program ma to do siebie, że twórcy stale próbują je aktualizować, by klienci mogli wykorzystywać ich nowe funkcje.
Ciągle aktualizacje również chronią przed wirusami. Stale nie brakuje osób, które cały czas czyhają na to, by ukraść nam tożsamość, ale tez i pieniądze. Hakerów podszywających się pod pirackie oprogramowanie nie brakuje. Nie można zapomnieć również o tym, żeby stale mieć włączony program antywirusowy, który pomoże nam w naszych problemach.

Nigdy nie jest tak, że nie będziemy narażeni na ataki i choć skanowanie każdego programu jest zjawiskiem jak najbardziej właściwym, to jednak zdrowy rozsądek również nie jest wskazany – nie warto pobierać programów z niesprawdzonych źródeł.
 
Legalne oprogramowanie pozwala na ochronę wizerunku firmy

Niektóre firmy idą na łatwiznę i wolą zaoszczędzić poprzez pobranie nielegalnej kopii programu. W przedsiębiorstwach są potrzebne oryginalne wersje, ale dotyczy to również osób prywatnych jak grafików czy osób tworzących muzykę bądź też zajmujących się obróbką filmów. Warto zatem robić wszystko, by zawsze wszelkie programy, z których korzystamy w firmie były w pełni legalne.

Wyobraźmy sobie, co by się stało, gdyby przyłapano daną firmę na stosowaniu nielegalnego oprogramowania. Nie dość, że byłoby to wydatkiem finansowym z tytułu kary, to w dodatku byłaby to skaza na wizerunku firmy. Nie ma zatem co ryzykować i narażać się na to, że konkurencja oraz otoczenie dowie się o tym, że stosujemy takie, a nie inne oprogramowanie. Jesteśmy przekonani, że będzie to lepsza opcja od nielegalnych źródeł.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl