Windows 10 wycofany ze sprzedaży
Windows 10 wycofany ze sprzedaży

Windows 10 wycofany ze sprzedaży

Windows 10 to bardzo udany i najczęściej stosowany system operacyjny. Miał swoją premierę w 2015 roku i tak jak Firma Microsoft obiecała, był systematycznie udoskonalany i aktualizowany, jednak wszystko kiedyś się kończy. Od lutego 2023 roku Firma wycofuje Windows 10 ze sprzedaży.

Czy koniec sprzedaży oznacza całkowity koniec wsparcia dla starego systemu?

Koniec sprzedaży nie jest równoznaczny z brakiem wsparcia. System będzie otrzymywał wsparcie techniczne jeszcze przez określony czas, a dokładnie do 14 października 2025 roku. Decyzja dotyczy wycofania go ze sprzedaży ze strony Microsoft, ale na innych stronach produkt wciąż będzie dostępny. Ponad 2-letni czas wsparcia technicznego oznacza, że można go kupić bez obaw. Wsparcie będzie obejmować jedynie kwestię bezpieczeństwa. Będą pojawiały się poprawki do zabezpieczeń oraz inne ulepszenia chroniące użytkowników przez wirusami i innymi potencjalnie groźnymi programami. Jednak produkt nie będzie już w żaden sposób rozwijany. Trzeba pamiętać, że  oprogramowania, które nie są wspierane, stają się coraz mniej bezpieczne, ponieważ hakerzy znajdują w nich coraz więcej luk, z tego powodu aktualizacje bezpieczeństwa dla starego systemu, to dobra wiadomość.   

Firma zachęca do przesiadki na Windows 11

Wycofanie ze sprzedaży starszego systemu ma naturalnie zachęcić użytkowników do korzystania z aktualnie najnowszego Windows 11, gdy system pojawił się na rynku, był intensywnie promowany przez firmę. Dodała ona nawet możliwość darmowej aktualizacji z Windows 10 do Windows 11, a jedynym warunkiem było spełnianie wszystkich wymagań sprzętowych, aby najnowszy system mógł płynnie zostać zainstalowany i działać poprawnie. Wprowadzenie nowego produktu na rynek zawsze będzie promowane przez firmę, która będzie intensywnie namawiać użytkownik, aby z niego skorzystali.

Windows 11, czy warto ?

Każdy Windows od czasów jego wprowadzenia miał swoich zwolenników i przeciwników. Do dziś są osoby, które korzystają ze starych wiekowych systemów operacyjnych jak Windows XP, czy Windows 7, ponieważ uważają je za najlepsze. Największe zarzuty kierowane w stronę nowego systemu operacyjnego, to jeszcze większa inwigilacja i zbieranie danych użytkowników, ten zarzut pojawia się z każdym nowym systemem. Każdy sam podejmie decyzję, czy warto korzystać z nowego systemu, ale zapewne wielu ludzi mimo narzekania to zrobi. W końcu ludzie chcą mieć najnowsze stale rozwijane produkty, gdzie stale będą pojawiały się nowe ciekawe funkcje i różne udogodnienia niż starsze, do których Microsoft nie przywiązuje już takiej uwagi i przede wszystkim nie są już rozwijane. Część ludzi z pewnością pozostanie z Windows 10, ale większość po pewnym czasie przeniesie się na nowy system.   

Czy Windows 11 spodoba się użytkownikom?

Czy najnowszy Windows 11 okaże się lepszy od starego systemu operacyjnego z numerem 10, to już czas pokaże. Obecnie firma jest na etapie mocnego promowania produktu i zachęcania użytkowników do korzystania z niego. Na pewno Microsoft zrobi wszystko, aby nowy system spodobał się użytkownikom, chociaż nie będzie to łatwe, ponieważ Windows 10 wysoko podniósł poprzeczkę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl