Pakiet Microsoft Office vs OpenOffice - dlaczego zapłacić i mieć lepsze rozwiązanie w biurze?
Pakiet Microsoft Office vs OpenOffice - dlaczego zapłacić i mieć lepsze rozwiązanie w biurze?

Oprogramowanie biurowe jest rzeczą konieczną. Nie da się bez niego pracować, ponieważ jak tworzyć, redagować pisma czy też projektować prezentacje bez jego udziału? Najczęściej wybieraną opcją dla biur jest Microsoft Office, ale nie ma co ukrywać, że część firm wybiera darmowe oprogramowanie, jakim jest OpenOffice. Postanowiliśmy ze swojej strony przygotować artykuł, w którym podkreślimy wyjątkowość Microsoft Office. Nie pozostaje nam nic innego, jak tylko zachęcić was do jego przeczytania.

Microsoft Office jest używany przez praktycznie wszystkie instytucje

Jedną z najczęściej podawanych przesłanek, które stoją za Microsoft Office jest to, że zdecydowana większość instytucji publicznych korzysta właśnie z tego oprogramowania. Dlaczego o tym mówimy? A no dlatego, że gdy chcemy tworzyć dane pismo czy tabele w narzędziach OpenOffice, to może się okazać, że nawet po zapisaniu pliku w formacie doc. plik będzie się rozjeżdżać i nie będzie to wyglądać efektownie. Ma to znaczenie właśnie w korespondencji z urzędami, gdzie zwraca się uwagę nie tylko na to, co się pisze, ale również kwestie wizualne mają ogromne znaczenie.

Jest to detal, który rzuca się od razu w oczy. OpenOffice jest darmowy, więc naturalnym jest to, że niektórzy stawiają właśnie na niego, ale jednak kosztem korzystania z niego jest to, że w kwestiach formatów różni się od Microsoft Office. Nie trzeba zatem zajmować się poprawkami pism i nie musimy tracić na to zbędnego czasu. Warto podkreślić, że na szwank wystawiamy naszą opinię, gdy wyślemy pismo stworzone w OpenOffice, a po jego otworzeniu odbiorca zobaczy rozjechanie się formatów. Może zatem to wpłynąć nie tylko na opinię, ale również na utratę zaufania, co będzie miało swój skutek w dalszej współpracy, czy po prostu jej braku. 

Microsoft Office to doskonałe rozwiązanie wtedy, jeżeli firma ma wielu zatrudnionych pracowników i korespodencja zewnętrzna i wewnętrzna jest bardzo intensywna. Nie ma większego sensu narażanie się na śmieszność wśród zewnętrznych podmiotów, więc będzie to najlepsza opcja.

Za produktem Microsoftu stoi dbałość o detale

Oczywistym jest to, że produkty Microsoftu są lepiej rozbudowane, ponieważ jest to jedna z największych firm na świecie i po prostu nie stać jej na to, żeby wypuszczać na rynek niedopracowany produkt. Tym samym z racji ogromnych zasobów ludzkich, ma on ogromną przewagę nad OpenOffice. Widać to po samym wyglądzie programu, który jest na plus dla Microsoft Office. Wygląda o wiele przyjemniej dla oka, chociaż trzeba też obiektywnie powiedzieć, że jego darmowy konkurent zrobił wiele w tej kwestii, żeby dogonić swojego konkurenta.

Wystarczy włączyć jakikolwiek program od Microsoft Office, żeby na własne oczy zobaczyć tę różnicę. Sporo osób uczy się w tym programie już od małego, w domu czy szkołach, więc przejście dla nich na OpenOffice niekoniecznie musi być łatwe. Aby praca była ułatwiona, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest wykupienie przez pracodawcę Microsoft Office, by dać swoim pracownikom jak najlepsze narzędzia do pracy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl