Który pakiet Office wybrać? Przedstawiamy rozwiązania do domu i firmy
Który pakiet Office wybrać? Przedstawiamy rozwiązania do domu i firmy

Wielu użytkowników zastanawia się jakie oprogramowanie Microsoft Office sprawdzi się najlepiej. Oczywiście wszystko jest zależne od jego przeznaczenia. Do domu i małej firmy warto wybrać produkty w wersji podstawowej. Za to średnie i duże firmy potrzebują poszerzonych pakietów, które są droższe i bardziej zaawansowane pod względem technicznym. Dowiedz się czym różnią się poszczególne pozycje w ofercie i dopasuj programy do swoich wymagań.

Co zawiera pakiet MS Office?

Każdy posiadacz komputera zetknął się z pakietem biurowym. Podstawowe narzędzia są przedstawiane uczniom już w szkole podstawowej. Znajomość popularnego Office’a jest wymogiem w większości stanowiskach pracy, a korzysta z niego niezliczona ilość użytkowników na świecie.

 

W pakiecie MS Office znajdują takie narzędzia jak edytor tekstu Word, arkusz kalkulacyjny Excel, program do tworzenia prezentacji PowerPoint, skrzynka pocztowa Outlook oraz cyfrowy notatnik OneNote. Mimo że te programy nie należą do skomplikowanych, trudno wyobrazić sobie biurową pracę bez nich lub ich zamienników. Niezależnie, czy mowa tu o freelancerach, agencjach kreatywnych, urzędach, czy firmach IT. Pakiet MS Office zawiera praktyczne narzędzia, które pomagają wykonywać zadania, kontrolować pracę oraz komunikować się z klientami i współpracownikami.

Jaki pakiet Microsoft Office wybrać do domu lub małej firmy?

Coraz więcej osób pracuje dziś w domowym zaciszu, jako wolny strzelec lub pracownik etatowy w trybie pracy zdalnej. Poza profesjonalistami pakiety biurowe są używane w celach prywatnych, do zanotowania ważnych informacji, stworzenia tekstu lub obliczenia domowego budżetu. Jeszcze inną grupą użytkowników oprogramowania są dzieci w wieku szkolnym, które potrzebują narzędzi do nauki. Każdy z tych użytkowników może usprawnić swoją pracę za pomocą oprogramowania MS Office. Zatem jaki pakiet wybrać do wykonywania podstawowych działań i na co zwrócić uwagę przy wyborze?

 

Do użytku domowego rekomendujemy pakiet Microsoft Office 2019 Home Business. Jest to wersja przeznaczona na jedno stanowisko pracy, która zawiera programy takie jak:

 

 • Microsoft Word,
 • Microsoft Excel,
 • Microsoft PowerPoint,
 • Microsoft Outlook.

 

Zestaw popularnego oprogramowania jest dostępny w dożywotniej licencji, dzięki czemu wystarczy wykupić go tylko raz. Pakiet świetnie zdaje egzamin podczas pracy we własnych czterech ścianach, ponieważ zawiera wszystko, czego potrzebujesz - programy do tworzenia tekstów, tabel, prezentacji i wysyłania maili. Opcja Home Business z powodzeniem posłuży jako pomoc w prowadzeniu jednoosobowej działalności gospodarczej.  

Jaki pakiet Microsoft Office wybrać dla średniej i dużej firmy

Rozwinięte przedsiębiorstwa wymagają specjalnych narzędzi. W tym wypadku w grę wchodzi obsługa dużej ilości klientów oraz synchronizacja zadań wielu pracowników. Do realizacji projektów ważna jest opcja dodawania sugestii oraz automatyzacja zapisu dokumentów. Wygórowane oczekiwania przedsiębiorców spełnia pakiet Microsoft, który w przypadku biznesu stał się standardem. Jaki model wybrać do użytku dla średnich i dużych firm?

 

Do zadań firmowych polecamy pakiet Microsoft Office 2021 PRO Plus. Jest wiele powodów, dla których warto z niego korzystać. Przede wszystkim posiada połączenie z chmurą, łatwą obsługę, konfigurację poszczególnych programów oraz całą masę zaawansowanych i wygodnych funkcji. Office od lat sprawdza się w biznesie. Tabele przestawne oraz tablice dynamiczne w Excelu pomogą Ci wykonać nawet najbardziej wymagające obliczenia. Z kolei podkłady dźwiękowe w Power Poincie uczynią Twoją prezentację jeszcze bardziej atrakcyjną. Do wersji PRO Plus zaliczają się takie programy jak:

 

 • Microsoft Word,
 • Microsoft Excel,
 • Microsoft PowerPoint,
 • Microsoft Outlook,
 • Microsoft Publisher,
 • Microsoft Access,
 • Microsoft OneNote,
 • Microsoft Teams.

 

W programie Microsoft Publisher stworzysz atrakcyjne materiały marketingowe. Microsoft Access pozwala na sprawną obsługę bazy danych, a Teams do komunikacji w zespole. Dzięki PRO Plus pracownicy firmy mogą delegować zadania i nadzorować pracę nad projektami w trybie Home Office. Odpowiednie narzędzia zapewniają komfort pracy i szybkość przekazywania informacji.

Dlaczego warto postawić na pakiety Microsoft?

Produkty Microsoft są zaawansowane technicznie, dzięki czemu ułatwią codzienne zadania, komunikację w grupie i przekazywanie informacji bez zbędnych zakłóceń. Do najważniejszych funkcji oprogramowania należy integracja z kontem Microsoft, połączenie z wirtualnym serwerem oraz ulepszenie lejków sprzedażowych w Excelu.

 

Pakiet Office jest dostępny na Windows w wersji 32 i 64 bity oraz na urządzeniach firmy Apple w ofercie sklepu Derstar. Programy MS Office są więc uniwersalne i działające bez względu na typ urządzenia. Poza tym wybierając oryginalne produkty uzyskasz telefoniczne wsparcie ze strony firmy Microsoft. Wszystkie produkty znajdziesz na stronie Derstar. Jesteśmy złotym partnerem marki Microsoft oraz dystrybutorem rozwiązań dla domów i firm. Przejrzyj naszą ofertę i zamów pakiet Office na system Windows lub MacOs.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl